İNŞAAT HUKUKU

Özgür Aşık Hukuk Bürosu, özellikle Türk müteahhitlik ve mühendislik firmalarının yurt dışında taraf oldukları projelerde avukatlık hizmetleri vermektedir. 

Bu kapsamda, Orta Doğu ve Kuzey Afrika başta olmak üzere, Türk inşaat sektörünün iş yaptığı tüm coğrafyalarda, doğrudan veya ortaklıkları vasıtasıyla avukatlık hizmetleri vermektedir.

Uluslararası inşaat ve altyapı projelerinde en çok kullanılan standart sözleşmeler (FIDIC, Silver Book, Orange Book), avukatlar tarafından uyarlanmakta, risk analizleri yapılmakta, hakkediş, maliyet ve tazminat risklerini en aza indirgemek için sürekli danışman müvekkillerimiz yanında bulunmaktayız.

Gayrimenkul hukuku açısından, yerli ve yabancı yatırımcılara, mülkiyet sahiplerine, gayrimenkul devri ve yönetimi konularında danışmanlık ve her türlü gereken işlemlerin idari mercilerde yapılması yönünde hizmetleri, kira uyuşmazlılarının çözümlerini, Medeni Hukuk ve Borçlar Hukuku Mevzuatı kapsamında dava öncesi, dava süreci ve dava sonrasında karşılaşılabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünü karşılayacak şekilde çeşitlilik göstermektedir.

 Hukuki Durum Tespit Raporlaması olsun, finansman ve uygun teminatların yapılandırılması olsun, gayrimenkul alım satım projelerinin tüm süreçlerini kapsar.

HABERLER