PARİS'TE TÜRK İŞ MERKEZİ

Paris'te Türk İş Merkezi açıldı

Fransa'da yatırım yapmayı düşünen Türk iş adamlarına Fransa'daki yerleşimlerini kolaylaştırmak ve kiralık ofis imkanı sunmak amacıyla Paris'te Türk İş Merkezi açıldı.

Merkezin açılışı dolayısıyla Beyoğlu'ndaki Fransız Sarayı'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Fransa'nın Ankara Büyükelçisi Bernard Emie, Türk İş Merkezi'nin Fransa Yatırım Ajansı (IFA) ile emlak konusunda uzman Regus firmasının işbirliğiyle Paris Charles de Gaulle havaalanının Türk Hava Yolları ve Air France'ın Türkiye'den gelen uçuşları için kullandığı 1 No'lu terminalde açıldığını bildirdi.

Bu çalışmanın, Fransa'da yatırım yapıp yapmama konusunda tereddütler taşıyan Türk şirketlerine verdiği mesaj açısından takdiri hak ettiğini ifade eden Emie, Türkiye ile Fransa'nın güçlü ekonomik ve ticari bağlara sahip olduğunu, Fransa'nın, Almanya'nın ardından İngiltere ve İtalya ile birlikte Türkiye'nin ikinci sırada gelen müşterileri grubunda yer aldığını söyledi.

Hukuk Büromuzun da katkılarıyla Türk İş Merkezinde ikametgahlandırılacak şirketlerin kuruluşları da hızlanmıştır.HABERLER